logo




RoboCupJunior onStage

EPS-3588 : Основной

Place Bid name Robots ID Try  1 Best Try Organization Team (participants)
1 Nutcracker - perezagruzka Myshinyy korol,
Shchelkunchik!,
Mari,
Dekoracii
38464 74.2
74.2
GBOU Prezidentskiy FML no239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Kazanceva Olga Yurevna,
Filippov Sergey Aleksandrovich,
Alekseev Denis Dmitrievich,
Timofeev Aleksandr Vasilevich,
Glazov Yuriy Sergeevich,
Mozer Zlatoslava Sergeevna,
Fadeeva Sofiya Antonovna,
Francuzov Ceren Vitalevich
2 Animal Electronics Robot-slon,
Robot-panda,
Robot-obezyana
38303 73.8
73.8
GBOU Prezidentskiy FML no239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Kazanceva Olga Yurevna,
Ivanov Vasiliy Leonidovich,
Kovalenko Nadezhda Sergeevna,
Bardin Petr Alekseevich,
Litvinova Mariya Vladimirovna,
Chernova Margarita Andreevna,
Braulov Grigoriy Kirillovich,
Hazanova Anastasiya Vladimirovna
3 Utochka Ryaba Scena,
Mysh
38567 55.6
55.6
MAU DO DDT Oktyabrskogo rayona Russian Federation , Свердловская обл., г. Екатеринбург Bayderin Leonid Vladimirovich,
Larin Ilya Vladimirovich,
Larina Mariya Vladimirovna
4 Kriloff Cosmonaut,
Martian cat,
Rocket,
Mars Surface
38147 53.4
53.4
MAOU Licey no7 Russian Federation , Красноярский край, г. Красноярск Kefer Viktoriya,
Morozov Ivan Ivanovich,
Kefer Aleksey Vsevolodovich,
Morozova Zoya Ivanovna
5 Malenkaya Vselennaya robot_pticy,
Robot-fonarshchik,
Robot-roza,
Robot-lis
37135 49
49
MBOU gimnaziya no11 Russian Federation , Московская обл., г. Королев MBOU "GIMNAZIYa no11" Russian Federation , Алтайский край, г. Бийск Hasanshina Nafisa Zakievna,
Petrushanko Darya Sergeevna,
Bondarev Georgiy Evgenevich,
Shkurenko Daniil Vladimirovich
6 Funny Birds Funny Birds,
Ptica-carica,
Vodopad,
Derevo-strazh
37542 47.4
47.4
MBOU "SOSh no 83" g.Seversk, Tomskoy oblasti Russian Federation , Томская обл., г. Северск MBOU SOSh no83 Russian Federation , Московская обл., Ногинский р-н, пгт Ногинск-9 MBOU SOSh no 83 Russian Federation , Краснодарский край, г. Краснодар Salopova Svetlana Vyacheslavovna,
Trofimov Makar Vasilevich,
Andreev Igor Aleksandrovich,
Belotelov Maksim Andreevich,
Vakulin Mihail Aleksandrovich

EPS-3695 : Итоговый рейтинг

Place Bid name Robots ID Try  1 Best Try Organization Team (participants)
1 Nutcracker - perezagruzka Myshinyy korol,
Shchelkunchik!,
Mari,
Dekoracii
38464 1.4
1.4
GBOU Prezidentskiy FML no239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Kazanceva Olga Yurevna,
Filippov Sergey Aleksandrovich,
Alekseev Denis Dmitrievich,
Timofeev Aleksandr Vasilevich,
Glazov Yuriy Sergeevich,
Mozer Zlatoslava Sergeevna,
Fadeeva Sofiya Antonovna,
Francuzov Ceren Vitalevich
1 Utochka Ryaba Scena,
Mysh
38567 1.4
1.4
MAU DO DDT Oktyabrskogo rayona Russian Federation , Свердловская обл., г. Екатеринбург Bayderin Leonid Vladimirovich,
Larin Ilya Vladimirovich,
Larina Mariya Vladimirovna
2 Malenkaya Vselennaya robot_pticy,
Robot-fonarshchik,
Robot-roza,
Robot-lis
37135 1.6
1.6
MBOU gimnaziya no11 Russian Federation , Московская обл., г. Королев MBOU "GIMNAZIYa no11" Russian Federation , Алтайский край, г. Бийск Hasanshina Nafisa Zakievna,
Petrushanko Darya Sergeevna,
Bondarev Georgiy Evgenevich,
Shkurenko Daniil Vladimirovich
2 Animal Electronics Robot-slon,
Robot-panda,
Robot-obezyana
38303 1.6
1.6
GBOU Prezidentskiy FML no239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Kazanceva Olga Yurevna,
Ivanov Vasiliy Leonidovich,
Kovalenko Nadezhda Sergeevna,
Bardin Petr Alekseevich,
Litvinova Mariya Vladimirovna,
Chernova Margarita Andreevna,
Braulov Grigoriy Kirillovich,
Hazanova Anastasiya Vladimirovna
3 Kriloff Cosmonaut,
Martian cat,
Rocket,
Mars Surface
38147 3.2
3.2
MAOU Licey no7 Russian Federation , Красноярский край, г. Красноярск Kefer Viktoriya,
Morozov Ivan Ivanovich,
Kefer Aleksey Vsevolodovich,
Morozova Zoya Ivanovna
4 Funny Birds Funny Birds,
Ptica-carica,
Vodopad,
Derevo-strazh
37542 3.8
3.8
MBOU "SOSh no 83" g.Seversk, Tomskoy oblasti Russian Federation , Томская обл., г. Северск MBOU SOSh no83 Russian Federation , Московская обл., Ногинский р-н, пгт Ногинск-9 MBOU SOSh no 83 Russian Federation , Краснодарский край, г. Краснодар Salopova Svetlana Vyacheslavovna,
Trofimov Makar Vasilevich,
Andreev Igor Aleksandrovich,
Belotelov Maksim Andreevich,
Vakulin Mihail Aleksandrovich