logo




Stepping robots marathon



EPS-3633 : Финал

Place Bid name Robots ID Try  1 Try  2 Best Try Organization Team (participants)
1 DogBot DogBot 38536 0:19.63
0:20.65
0:19.63
Centr razvitiya robototehniki Russian Federation , Приморский край, г. Владивосток Potapova Yuliya Alekseevna,
Meshavkina Alyona Vitalevna,
Burlak Artemiy Maksimovich
2 Troyan Troyan 38540 0:26.59
0:21.36
0:21.36
Shkola robototehniki RobotIKS Russian Federation , г. Москва Burmistrov Stepan,
Safronova Serafima Nikolaevna,
Kiselyov Artyom Dmitrievich
3 Explorer Explorer 38535 0:25.31
0:25.95
0:25.31
GBU CDYuTT Kolpinskogo rayona Russian Federation , г. Санкт-Петербург, г. Колпино Loginov Andrey Anatolevich,
Maksimov Dmitriy Valerevich,
Lapin Konstantin Andreevich
4 A234 A234 38542 0:28.70
дискв. 0:28.70
GBU DO DDT "NA 9-OY LINII" Russian Federation , г. Санкт-Петербург Samugin Mihail Aleksandrovich,
Solovev Dmitriy Petrovich,
Solovev Sergey Dmitrievich
5 RZhD RZhD 38537 0:40.66
0:34.60
0:34.60
Kvantorium 63-region Russian Federation , Самарская обл., г. Самара Gorkunov Sergey Vladimirovich,
Pitchenkov Andrey Andreevich,
Zahvatkin Yuriy Andreevich
6 Pushinka Pushinka 38549 0:38.25
дискв. 0:38.25
GBU CDYuTT Kolpinskogo rayona Russian Federation , г. Санкт-Петербург, г. Колпино Semichev Dmitriy Mihaylovich,
Naumenko Andrey Valeryanovich,
Hontulev Nikita Andreevich,
Perminov Matvey
7 Octane-2 Octane-2 38541 0:42.41
0:44.75
0:42.41
Klub tehnicheskogo tvorchestva "pinMode" Belarus , Минск Yorsh Aleksandr Mihaylovich,
Voloshko Igor Leonidovich,
Aleksandrovich Pavel Aleksandrovich,
Yorsh Andrey Aleksandrovich
8 QuantWalker QuantWalker 38544 0:51.96
0:57.42
0:51.96
MAOUDO "Detskiy tehnopark "Kvantorium" g. Cheboksary Russian Federation , Чувашская Республика - Чувашия, г. Чебоксары Antipov Dmitriy Nikolaevich,
Aleksandrov Dmitriy Aleksandrovich,
Cvetkov Andrey Sergeevich
9 Kometa Kometa 38548 0:54.00
0:54.08
0:54.00
Centr razvitiya robototehniki Russian Federation , Приморский край, г. Владивосток Potapova Yuliya Alekseevna,
Zmievskiy Vladislav Romanovich,
Kasheverov Roman Dmitrevich
10 d' Alameda d' Alameda 38552 0:58.76
0:56.56
0:56.56
MOU licey no1 Russian Federation , Ярославская обл., Тутаевский р-н, г. Тутаев Smirnova Olga Vladimirovna,
Andreeva Marina Anatolevna,
Vahtanov Daniil Igorevich,
Muzovatkina Veronika Sergeevna
11 Muk-skorohod Muk-skorohod 38547 1:00.13
1:03.49
1:00.13
MOU "Staroshaygovskaya srednyaya obshcheobrazovatelnaya shkola no2" Russian Federation , Респ Мордовия, Старошайговский р-н, Старое Шайгово с Demkin Nikolay Petrovich,
Poldin Nikolay Sergeevich
12 Marafonec Marafonec 38545 дискв.1:03.94
1:03.94
MOU "Staroshaygovskaya srednyaya obshcheobrazovatelnaya shkola no2" Russian Federation , Респ Мордовия, Старошайговский р-н, Старое Шайгово с Demkin Nikolay Petrovich,
Demkin Dmitriy Nikolaevich
13 Taburet Taburet 38553 2:28.66
2:27.94
2:27.94
MOU "SOSh no5 UIM" G. MAGNITOGORSKA Russian Federation , Челябинская обл., г. Магнитогорск Tarasova Anna Ivanovna,
Davletkireeva Regina Fanilevna,
Kostenko Ivan Alekseevich
14 Breynshtorm Breynshtorm 38554 3:55.40
3:57.06
3:55.40
MBOU DO "Dom detskogo tvorchestva Pervomayskogo rayona" g. Izhevsk Russian Federation , Респ Удмуртская, г. Ижевск Makarov Andrey Viktorovich,
Belyy Andrey Vasilevich,
Kulikov Aleksandr Aleksandrovich
START START 38538 дискв.дискв. GBU CDYuTT Kolpinskogo rayona Russian Federation , г. Санкт-Петербург, г. Колпино Loginov Andrey Anatolevich,
Evdokimov Danila Kirillovich
Smail Bot 2 Smail Bot 2 38539 дискв.дискв. GBU CDYuTT Kolpinskogo rayona Russian Federation , г. Санкт-Петербург, г. Колпино Loginov Andrey Anatolevich,
Butyrev Vladimir Anatolevich,
Astratov Sevastyan Alekseevich
AT-AT AT-AT 38546 дискв.дискв. MBU DO DDT g. Vorsma Russian Federation , Нижегородская обл., Павловский р-н, г. Ворсма Epifanov Nikolay Aleksandrovich,
Golubev Roma,
Krylov Kirill Dmitrievich