logo




The Journey: Junior



EPS-5939 : Основной

Place Bid Robots Try  1 Try  2 Try  3 Try  4 Best Try Organization Participants
1 BID-61195
Pins Explorer
Pins Explorer 200
0:43.68
180
3:00.00
200
0:48.06
200
0:42.75
200
0:42.75
Belarus Klub tehnicheskogo tvorchestva "pinMode" г. Минск
Belarus ChUO "Srednyaya shkola Stembridzh" г. Минск
Yorsh Aleksandr Mihaylovich,
Voloshko Igor Leonidovich,
Kravchenko Nikolay Ivanovich
2 BID-60946
RED STONE
RED STONE 200
0:52.68
200
0:42.75
115
3:00.00
200
0:45.47
200
0:42.75
Belarus Klub tehnicheskogo tvorchestva "pinMode" г. Минск Yorsh Aleksandr Mihaylovich,
Voloshko Igor Leonidovich,
Vasilevskiy Vladimir Vladislavovich
3 BID-61458
RoboPchelki
RoboPchelki 155
3:00.00
150
3:00.00
200
1:31.19
195
1:30.56
200
1:31.19
Russian Federation GBUDOPO "Centr razvitiya tvorchestva detey i yunoshestva" Пензенская обл., г. Пенза
Russian Federation GBUDOPO "Centr razvitiya tvorchestva detey i yunoshestva" Пензенская обл., г. Пенза
Karpunina Anna Sergeevna,
Meshcheryakova Viktoriya Alekseevna,
Samsonova Veronika Aleksandrovna
4 BID-60937
LRY-01
LRY-01 200
1:51.00
80
3:00.00
160
3:00.00
60
3:00.00
200
1:51.00
Russian Federation Liga robotov g. Novorossiysk Краснодарский край, г. Новороссийск Razumnyy Evgeniy Gennadevich,
Chernov Aleksandr Yurevich,
Dzhidalaev Egor Vladislavovich
5 BID-61190
PK_1
PK_1 105
3:00.00
120
3:00.00
200
1:52.00
140
3:00.00
200
1:52.00
Russian Federation GANOU MO "CO "Laplandiya" Мурманская обл., г. Мурманск Feduleeva Natalya Anatolevna,
Prozherin Artyom Alekseevich,
Kochanovskiy Ivan Konstantinovich
6 BID-61926
Deyl
Deyl 200
2:18.82
120
3:00.00
200
1:55.69
160
3:00.00
200
1:55.69
Russian Federation MBU DO "CDT "Irbis" g.o. Samara Самарская обл., г. Самара Kulikova Ekaterina Petrovna,
Burenkov Kirill Evgenevich,
Babin Ruslan Pavlovich,
Gatin Almaz Ramisovich
7 BID-61349
BT-M
BT-M 175
3:00.00
200
2:27.13
115
3:00.00
100
3:00.00
200
2:27.13
Russian Federation GBOU ShKOLA no37 г. Москва Chernov Aleksandr Grigorevich,
Minaev Aleksandr Romanovich
8 BID-60970
Avov
Avov 80
3:00.00
200
3:00.00
195
2:20.78
200
2:28.35
200
2:28.35
Russian Federation MBU DO "CDT "Irbis" g.o. Samara Самарская обл., г. Самара Kulikova Ekaterina Petrovna,
Klushin Vladimir Dmitrievich,
Kavtaskin Gleb Yurevich,
Kulikov Ilya Fedorovich
9 BID-60915
DobroRobot
DobroRobot 0
3:00.00
155
3:00.00
195
3:00.00
155
3:00.00
195
3:00.00
Russian Federation "Kompaniya "Sinergetika" Волгоградская обл., г. Волгоград Cymbalyuk Galina Vasilevna,
Dobrodeeva Yuliya Vladimirovna,
Dobrodeev Egor Andreevich
10 BID-61183
Deymos
Deymos 160
3:00.00
180
0:54.00
160
3:00.00
95
3:00.00
180
0:54.00
Russian Federation GAPOU TO <> Тюменская обл., г. Тюмень
Russian Federation MAOU SOSh no4 Тюменская обл., Ялуторовский р-н, г. Ялуторовск
Litus Larisa Stanislavovna,
Kadochnikov Sergey Ivanovich,
Oleynik Ivan Dmitrievich,
Sennikov Aleksandr Alekseevich
11 BID-61194
Pegas
Pegas 180
3:00.00
120
3:00.00
120
3:00.00
160
3:00.00
180
3:00.00
Belarus Klub tehnicheskogo tvorchestva "pinMode" г. Минск Yorsh Aleksandr Mihaylovich,
Voloshko Igor Leonidovich,
Ersh Matvey Aleksandrovich
12 BID-61211
Horoshaya komanda
Horoshaya komanda 40
3:00.00
85
3:00.00
170
3:00.00
175
3:00.00
175
3:00.00
Russian Federation GBU CDYuTT Kolpinskogo rayona г. Санкт-Петербург, г. Колпино Loginov Andrey Anatolevich,
Golubkov Maksim Igorevich,
Ivanov Matvey Vladimirovich
13 BID-61424
Kantianec-Junior
Kantianec-Junior 80
3:00.00
120
3:00.00
165
3:00.00
165
3:00.00
165
3:00.00
Russian Federation GBOU Prezidentskiy FML no239 г. Санкт-Петербург
Russian Federation ChOU "SOSh "RELE" г. Санкт-Петербург
Russian Federation MOU "RAZMETELEVSKAYa SOSh" Ленинградская обл., Всеволожский р-н, Разметелево д
Mashtakov Aleksey Evgenevich,
Mashtakov Timofey Alekseevich,
Mihaylova Elizaveta Yurevna
14 BID-61250
Liceist
Liceist 40
3:00.00
60
3:00.00
155
3:00.00
130
3:00.00
155
3:00.00
Russian Federation MAOU licey no17 Калининградская обл., г. Калининград Zhuravlyova Nadezhda Olegovna,
Nasyrov Arseniy Ruslanovich
15 BID-61871
Ayrato4ik
Ayrato4ik 120
3:00.00
105
3:00.00
115
3:00.00
120
3:00.00
120
3:00.00
Russian Federation IP Solovev Roman Yurevich Кировская обл., Вятскополянский р-н, г. Вятские Поляны
Russian Federation Laboratoriya robototehniki i tehnicheskogo tvorchestva "RoboDom"
Solovev Roman Yurevich,
Markov Roman Dmitrievich,
Muratov Ayrat Ramilevich,
Muratova Emiliya Ramilevna
16 BID-60907
Minotavrik
Minotavrik 0
3:00.00
120
3:00.00
120
3:00.00
0
3:00.00
120
3:00.00
Russian Federation GBU CDYuTT Kolpinskogo rayona г. Санкт-Петербург, г. Колпино Naumenko Andrey Valeryanovich,
Lysov Dmitriy Aleksandrovich,
Chernookiy Maksim Antonovich
17 BID-61291
Knopka
Knopka 120
3:00.00
45
3:00.00
80
3:00.00
105
3:00.00
120
3:00.00
Russian Federation Akademiya robototehniki RoboNest Свердловская обл., г. Екатеринбург Klyachin Aleksey Mihaylovich,
Skovorodnikov Gleb Olegovich,
Uspenskiy Saveliy Dmitrievich
18 BID-61890
Lvy
Lvy 70
3:00.00
0
3:00.00
75
3:00.00
120
3:00.00
120
3:00.00
Russian Federation Gimnaziya 2 Kvantor Московская обл., г. Коломна Kotousova Mariya Yurevna,
Kazazyan Ivan Romanovich,
Babushkin Lev Vadimovich
19 BID-61392
MMA ROBOTICS
MMA ROBOTICS 115
3:00.00
65
3:00.00
0
3:00.00
0
3:00.00
115
3:00.00
Russian Federation Laboratoriya robototehniki i tehnicheskogo tvorchestva "RoboDom" Solovev Roman Yurevich,
Markov Roman Dmitrievich,
Mekeshkin Miron Antonovich
20 BID-61009
Vinograd
Vinograd 20
3:00.00
25
3:00.00
90
3:00.00
100
3:00.00
100
3:00.00
Russian Federation MOU "SOSh no2" Челябинская обл., г. Копейск Iovleva Tatyana Vladimirovna,
Sitnikov Nikita Aleksandrovich,
Kozhevnikov Nikolay Sergeevich
21 BID-61038
BRAT
BRAT 80
3:00.00
0
3:00.00
80
3:00.00
30
3:00.00
80
3:00.00
Russian Federation MBOU "PRIREChENSKAYa SOSh" Красноярский край, Ужурский р-н, п Приреченск Goruckiy Aleksey Ivanovich,
Kazancev Konstantin Alekseevich,
Kazaryan Mariya Vahtangovna
22 BID-61985
kedr2
kedr2 0
3:00.00
0
3:00.00
0
3:00.00
20
3:00.00
20
3:00.00
Russian Federation IP Suvorova N.V. Красноярский край, г. Зеленогорск Onishchenko Maksim Aleksandrovich,
Muravev Konstantin Dmitrievich,
Andreev Pavel Evgenevich