logo




Freestyle category: Junior High



EPS-5954 : Судейская оценка

Place Bid name Robots ID Try  1 Best Try Organization Team (participants)
1 Robot Nurse 2.0 Robot Nurse 2.0 61469 125
125
Alabuga International School Russian Federation , Респ Татарстан, Елабужский р-н, г. Елабуга Nikitin Maksim Andreevich,
Shafikov Nariman Aydarovich,
Maulin Anvar Talgatovich
2 SofAndr SofAndr 60962 112
112
MBOU Licey no73 Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза GBUDOPO "Centr razvitiya tvorchestva detey i yunoshestva" Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза GBUDOPO "Centr razvitiya tvorchestva detey i yunoshestva" Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза Peganov Stanislav Yurevich,
Korolyova Sofiya Vadimovna,
Zotov Andrey Alekseevich
3 Airflow Airflow 61990 102
102
OSh im.S.Zhaksygulova Kazakhstan , С.ТАСКАЛА Muratova Diana Muratovna,
Irgalieva Svetlana Midhatovna,
Maulenov Bakytzhan Bazarkulovich,
Duskalieva Nargiza
4 Robotizirovannaya shahmatnaya doska "Azbuka" Robotizirovannaya shahmatnaya doska "Azbuka" 60951 99
99
GBOU RM "Respublikanskiy licey" Russian Federation , Респ Мордовия, г. Саранск Kadikin Rushan Rinadovich,
Tundykov Sergey Sergeevich
4 Robot-Povar Robot-Povar 61314 99
99
GBOU DO RK <> Russian Federation , Респ Крым, г. Симферополь Lebyodkin Aleksandr Vladimirovich,
Gordun Andrey Maksimovich
5 EVPRI EVPRI 61175 97
97
GAPOU TO <> Russian Federation , Тюменская обл., г. Тюмень Litus Larisa Stanislavovna,
Pavlova Natalya Germanovna,
Rusnak Aleksandra Sergeevna,
Arseniy Tobolkin Evgenevich
6 Zink loader Zink loader 61004 88
88
MAOU "AKADEMIChESKIY LICEY no95 G. ChELYaBINSKA" Russian Federation , Челябинская обл., г. Челябинск Guzhavina Elena Aleksandrovna,
Bengardt Yakov Yakovlevich,
Fedorov Kirill Antonovich,
Mkrtchyan Levon Karenovich
7 Umnyy Otel Bryus Umnyy Otel Bryus 60902 85
85
GBOU Prezidentskiy FML no239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Melnikov Sergey Alekseevich,
Oryol Veronika Vladimirovna,
Alekseev Ivan Sergeevich,
Bolshakov Arseniy Evgenevich,
Kurmashov Timur Arturovich
8 Lentochnyy sortirovshchik Lentochnyy sortirovshchik 61788 82
82
MBOU do SYuT go gorod Ufa Respublika Bashkortostan Russian Federation , Респ Башкортостан, г. Уфа Tagirov Ilgam,
Nabiullina Leyla Ayratovna
9 RoboSfera RoboSfera 61219 73
73
MBOU DO "Dvorec detskogo (yunosheskogo) tvorchestva" Russian Federation , Респ Удмуртская, г. Ижевск MBOU DO "Dom detskogo tvorchestva Pervomayskogo rayona" g. Izhevsk Russian Federation , Респ Удмуртская, г. Ижевск Aziatceva Alyona Veniaminovna,
Orlov Nikita Aleksandrovich,
Chernov Pavel Mihaylovich,
Tarasov Demyan Mihaylovich,
Blinov Vladimir Alekseevich
10 Robostar 82 Sistema raspoznavaniya dorozhnyh znakov "ITS" 61083 71
71
MDOU Licey 82 N.Novgorod Russian Federation , Нижегородская обл., г. Нижний Новгород Kosheleva Lyudmila Aleksandrovna,
Peshkov Ivan Alekseevich,
Molotilnikov Semen Evgenevich
11 Sortirovochnaya stanciya Sortirovochnaya stanciya 60940 70
70
GBOU CDO "MALAYa AKADEMIYa NAUK" Russian Federation , г. Севастополь Minaeva Svetlana Olegovna,
Minaev Aleksandr Sergeevich,
Doroshko Daniil Alekseevich
12 Umnyy vermikomposter "VermiGreen Smart 2.0" Umnyy vermikomposter "VermiGreen Smart 2.0" 61652 67
67
GBOU RM "Respublikanskiy licey" Russian Federation , Респ Мордовия, г. Саранск Kadikin Rushan Rinadovich,
Petryaev Egor Olegovich
13 Smart Iter Smart Iter 61931 65
65
Kod Giass-R Russian Federation , г. Санкт-Петербург Yagotinceva Natalya Vladimirovna,
Haritonov Makar Dmitrievich
14 AZM AZM 60973 62
62
MBOU Licey no73 Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза Peganov Stanislav Yurevich,
Shmaranov Aleksey Olegovich
15 NordLand NordLand 61112 58
58
GANOU MO "CO "Laplandiya" Russian Federation , Мурманская обл., г. Мурманск Patrikeeva Olga Nikolaevna,
Boykov Egor Denisovich,
Ponomarev Yaroslav Olegovich
16 Mobilnaya sistema pogruzki-razgruzki i transportirovki materialov Mobilnaya sistema pogruzki-razgruzki i transportirovki materialov 61024 57
57
Oblastnoe byudzhetnoe uchrezhdenie dopolnitelnogo obrazovaniya <> Russian Federation , Курская обл., г. Курск Sazonov Sergey Yurevich,
Arcybashev Aleksey Aleksandrovich,
Nikolaev Ivan Andreevich


EPS-6223 : Детское судейство

Place Bid name Robots ID Try  1 Best Try Organization Team (participants)
1 Airflow Airflow 61990 130
130
OSh im.S.Zhaksygulova Kazakhstan , С.ТАСКАЛА Muratova Diana Muratovna,
Irgalieva Svetlana Midhatovna,
Maulenov Bakytzhan Bazarkulovich,
Duskalieva Nargiza
2 Zink loader Zink loader 61004 122
122
MAOU "AKADEMIChESKIY LICEY no95 G. ChELYaBINSKA" Russian Federation , Челябинская обл., г. Челябинск Guzhavina Elena Aleksandrovna,
Bengardt Yakov Yakovlevich,
Fedorov Kirill Antonovich,
Mkrtchyan Levon Karenovich
3 Robotizirovannaya shahmatnaya doska "Azbuka" Robotizirovannaya shahmatnaya doska "Azbuka" 60951 117
117
GBOU RM "Respublikanskiy licey" Russian Federation , Респ Мордовия, г. Саранск Kadikin Rushan Rinadovich,
Tundykov Sergey Sergeevich
4 Robot Nurse 2.0 Robot Nurse 2.0 61469 115
115
Alabuga International School Russian Federation , Респ Татарстан, Елабужский р-н, г. Елабуга Nikitin Maksim Andreevich,
Shafikov Nariman Aydarovich,
Maulin Anvar Talgatovich
4 Umnyy Otel Bryus Umnyy Otel Bryus 60902 115
115
GBOU Prezidentskiy FML no239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Melnikov Sergey Alekseevich,
Oryol Veronika Vladimirovna,
Alekseev Ivan Sergeevich,
Bolshakov Arseniy Evgenevich,
Kurmashov Timur Arturovich
4 NordLand NordLand 61112 115
115
GANOU MO "CO "Laplandiya" Russian Federation , Мурманская обл., г. Мурманск Patrikeeva Olga Nikolaevna,
Boykov Egor Denisovich,
Ponomarev Yaroslav Olegovich
5 Umnyy vermikomposter "VermiGreen Smart 2.0" Umnyy vermikomposter "VermiGreen Smart 2.0" 61652 114
114
GBOU RM "Respublikanskiy licey" Russian Federation , Респ Мордовия, г. Саранск Kadikin Rushan Rinadovich,
Petryaev Egor Olegovich
6 RoboSfera RoboSfera 61219 113
113
MBOU DO "Dvorec detskogo (yunosheskogo) tvorchestva" Russian Federation , Респ Удмуртская, г. Ижевск MBOU DO "Dom detskogo tvorchestva Pervomayskogo rayona" g. Izhevsk Russian Federation , Респ Удмуртская, г. Ижевск Aziatceva Alyona Veniaminovna,
Orlov Nikita Aleksandrovich,
Chernov Pavel Mihaylovich,
Tarasov Demyan Mihaylovich,
Blinov Vladimir Alekseevich
7 Mobilnaya sistema pogruzki-razgruzki i transportirovki materialov Mobilnaya sistema pogruzki-razgruzki i transportirovki materialov 61024 110
110
Oblastnoe byudzhetnoe uchrezhdenie dopolnitelnogo obrazovaniya <> Russian Federation , Курская обл., г. Курск Sazonov Sergey Yurevich,
Arcybashev Aleksey Aleksandrovich,
Nikolaev Ivan Andreevich
8 SofAndr SofAndr 60962 109
109
MBOU Licey no73 Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза GBUDOPO "Centr razvitiya tvorchestva detey i yunoshestva" Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза GBUDOPO "Centr razvitiya tvorchestva detey i yunoshestva" Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза Peganov Stanislav Yurevich,
Korolyova Sofiya Vadimovna,
Zotov Andrey Alekseevich
9 EVPRI EVPRI 61175 106
106
GAPOU TO <> Russian Federation , Тюменская обл., г. Тюмень Litus Larisa Stanislavovna,
Pavlova Natalya Germanovna,
Rusnak Aleksandra Sergeevna,
Arseniy Tobolkin Evgenevich
10 Robot-Povar Robot-Povar 61314 105
105
GBOU DO RK <> Russian Federation , Респ Крым, г. Симферополь Lebyodkin Aleksandr Vladimirovich,
Gordun Andrey Maksimovich
11 Sortirovochnaya stanciya Sortirovochnaya stanciya 60940 93
93
GBOU CDO "MALAYa AKADEMIYa NAUK" Russian Federation , г. Севастополь Minaeva Svetlana Olegovna,
Minaev Aleksandr Sergeevich,
Doroshko Daniil Alekseevich
12 Lentochnyy sortirovshchik Lentochnyy sortirovshchik 61788 92
92
MBOU do SYuT go gorod Ufa Respublika Bashkortostan Russian Federation , Респ Башкортостан, г. Уфа Tagirov Ilgam,
Nabiullina Leyla Ayratovna
13 Robostar 82 Sistema raspoznavaniya dorozhnyh znakov "ITS" 61083 89
89
MDOU Licey 82 N.Novgorod Russian Federation , Нижегородская обл., г. Нижний Новгород Kosheleva Lyudmila Aleksandrovna,
Peshkov Ivan Alekseevich,
Molotilnikov Semen Evgenevich
14 Smart Iter Smart Iter 61931 86
86
Kod Giass-R Russian Federation , г. Санкт-Петербург Yagotinceva Natalya Vladimirovna,
Haritonov Makar Dmitrievich
15 AZM AZM 60973 0
0
MBOU Licey no73 Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза Peganov Stanislav Yurevich,
Shmaranov Aleksey Olegovich


EPS-6225 : Итог

Place Bid name Robots ID Try  1 Best Try Organization Team (participants)
1 Robot Nurse 2.0 Robot Nurse 2.0 61469 85
85
Alabuga International School Russian Federation , Респ Татарстан, Елабужский р-н, г. Елабуга Nikitin Maksim Andreevich,
Shafikov Nariman Aydarovich,
Maulin Anvar Talgatovich
2 Airflow Airflow 61990 120
120
OSh im.S.Zhaksygulova Kazakhstan , С.ТАСКАЛА Muratova Diana Muratovna,
Irgalieva Svetlana Midhatovna,
Maulenov Bakytzhan Bazarkulovich,
Duskalieva Nargiza
3 SofAndr SofAndr 60962 155
155
MBOU Licey no73 Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза GBUDOPO "Centr razvitiya tvorchestva detey i yunoshestva" Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза GBUDOPO "Centr razvitiya tvorchestva detey i yunoshestva" Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза Peganov Stanislav Yurevich,
Korolyova Sofiya Vadimovna,
Zotov Andrey Alekseevich
4 Robotizirovannaya shahmatnaya doska "Azbuka" Robotizirovannaya shahmatnaya doska "Azbuka" 60951 170
170
GBOU RM "Respublikanskiy licey" Russian Federation , Респ Мордовия, г. Саранск Kadikin Rushan Rinadovich,
Tundykov Sergey Sergeevich
5 Zink loader Zink loader 61004 235
235
MAOU "AKADEMIChESKIY LICEY no95 G. ChELYaBINSKA" Russian Federation , Челябинская обл., г. Челябинск Guzhavina Elena Aleksandrovna,
Bengardt Yakov Yakovlevich,
Fedorov Kirill Antonovich,
Mkrtchyan Levon Karenovich
6 Robot-Povar Robot-Povar 61314 255
255
GBOU DO RK <> Russian Federation , Респ Крым, г. Симферополь Lebyodkin Aleksandr Vladimirovich,
Gordun Andrey Maksimovich
7 EVPRI EVPRI 61175 285
285
GAPOU TO <> Russian Federation , Тюменская обл., г. Тюмень Litus Larisa Stanislavovna,
Pavlova Natalya Germanovna,
Rusnak Aleksandra Sergeevna,
Arseniy Tobolkin Evgenevich
8 Umnyy Otel Bryus Umnyy Otel Bryus 60902 355
355
GBOU Prezidentskiy FML no239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Melnikov Sergey Alekseevich,
Oryol Veronika Vladimirovna,
Alekseev Ivan Sergeevich,
Bolshakov Arseniy Evgenevich,
Kurmashov Timur Arturovich
9 RoboSfera RoboSfera 61219 395
395
MBOU DO "Dvorec detskogo (yunosheskogo) tvorchestva" Russian Federation , Респ Удмуртская, г. Ижевск MBOU DO "Dom detskogo tvorchestva Pervomayskogo rayona" g. Izhevsk Russian Federation , Респ Удмуртская, г. Ижевск Aziatceva Alyona Veniaminovna,
Orlov Nikita Aleksandrovich,
Chernov Pavel Mihaylovich,
Tarasov Demyan Mihaylovich,
Blinov Vladimir Alekseevich
10 Lentochnyy sortirovshchik Lentochnyy sortirovshchik 61788 440
440
MBOU do SYuT go gorod Ufa Respublika Bashkortostan Russian Federation , Респ Башкортостан, г. Уфа Tagirov Ilgam,
Nabiullina Leyla Ayratovna
11 Umnyy vermikomposter "VermiGreen Smart 2.0" Umnyy vermikomposter "VermiGreen Smart 2.0" 61652 465
465
GBOU RM "Respublikanskiy licey" Russian Federation , Респ Мордовия, г. Саранск Kadikin Rushan Rinadovich,
Petryaev Egor Olegovich
12 Robostar 82 Sistema raspoznavaniya dorozhnyh znakov "ITS" 61083 470
470
MDOU Licey 82 N.Novgorod Russian Federation , Нижегородская обл., г. Нижний Новгород Kosheleva Lyudmila Aleksandrovna,
Peshkov Ivan Alekseevich,
Molotilnikov Semen Evgenevich
13 NordLand NordLand 61112 505
505
GANOU MO "CO "Laplandiya" Russian Federation , Мурманская обл., г. Мурманск Patrikeeva Olga Nikolaevna,
Boykov Egor Denisovich,
Ponomarev Yaroslav Olegovich
14 Mobilnaya sistema pogruzki-razgruzki i transportirovki materialov Mobilnaya sistema pogruzki-razgruzki i transportirovki materialov 61024 510
510
Oblastnoe byudzhetnoe uchrezhdenie dopolnitelnogo obrazovaniya <> Russian Federation , Курская обл., г. Курск Sazonov Sergey Yurevich,
Arcybashev Aleksey Aleksandrovich,
Nikolaev Ivan Andreevich
15 Sortirovochnaya stanciya Sortirovochnaya stanciya 60940 535
535
GBOU CDO "MALAYa AKADEMIYa NAUK" Russian Federation , г. Севастополь Minaeva Svetlana Olegovna,
Minaev Aleksandr Sergeevich,
Doroshko Daniil Alekseevich
16 Smart Iter Smart Iter 61931 545
545
Kod Giass-R Russian Federation , г. Санкт-Петербург Yagotinceva Natalya Vladimirovna,
Haritonov Makar Dmitrievich
17 AZM AZM 60973 600
600
MBOU Licey no73 Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза Peganov Stanislav Yurevich,
Shmaranov Aleksey Olegovich