logo




Freestyle category: Elementary



EPS-5953 : Судейская оценка

Place Bid name Robots ID Try  1 Best Try Organization Team (participants)
1 Robots Science Robots Science 61417 105
105
klub robototehniki i programmirovaniya RoboSportClub Russian Federation , Челябинская обл., г. Челябинск Savinkov Dmitriy Vladimirovich,
Sadchikov Artyom Yaroslavovich,
Skorynin Ivan Pavlovich
1 Zelenaya Liniya Zelenaya Liniya 60963 105
105
CMIT "Progress" g. Penza Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза Kochmarev Mihail Nikolaevich,
Shahmanov Mihail Maksimovich,
Mikulyak Sofya Arturovna,
Shibitov Konstantin Andreevich
2 Spasateli v. Fire Spasateli v. Fire 60903 96
96
GBOU SOSh no255 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Yarmolinskiy Leonid Markovich,
Goncharov Maksim Feliksovich,
Yudin Semyon Viktorovich,
Veryaskin Ivan Petrovich
3 Super_mastera_kms (Robotizirovannyy kompleks dostavki posylok) Super_mastera_kms (Robotizirovannyy kompleks dostavki posylok) 61561 91
91
ShKOLA-INTERNAT no30 OAO "RZhD" Russian Federation , Хабаровский край, г. Комсомольск-на-Амуре Eliseeva Ekaterina Vladimirovna,
Eliseev Leonid Maksimovich,
Chernyaev Dmitriy Sergeevich,
Mihaylov Maksim Vladislavovich
3 Eger Eger 61907 91
91
CMIT "Progress" g. Penza Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза Kochmarev Mihail Nikolaevich,
Kuramshina Galiya Kasimovna,
Anisimov Gleb Andreevich,
Burceva Ekaterina Ilinichna,
Cheh Ilya Kirillovich
4 Robot-ekolog. Versiya: pochva. Robot-ekolog. Versiya: pochva. 60972 88
88
MBOU IEGL "Shkola-30" Russian Federation , Респ Удмуртская, г. Ижевск ANO CPIT "Otkrytaya auditoriya" Russian Federation , Респ Удмуртская, г. Ижевск Natalya Kuznecova Aleksandrovna,
Goldenberg Mariya Igorevna,
Oliviya Kuznecova Aleksandrovna,
Skutin Mihail Yakovlevich
5 Kursorik Kursorik 61176 69
69
GAPOU TO <> Russian Federation , Тюменская обл., г. Тюмень Uchebnyy centr Kursor Russian Federation , Тюменская обл., Тюменский р-н, Горьковка с Litus Larisa Stanislavovna,
Zhizhileva Olga Nikolaevna,
Teplouhov Mark Yurevich,
Ivashchenko Matvey Dmitrievich
6 Moydodyr Moydodyr 61440 65
65
SP "Gimnaziya im. A.D. Petrova" MBOU "Centr obrazovaniya Opocheckogo rayona" Russian Federation , Псковская обл., Опочецкий р-н, г. Опочка Petrova Vitalina Mihaylovna,
Mamedov Egor Evgenevich,
Fyodorova Yuliya Ruslanovna,
Leonova Anastasiya Vadimovna
7 Nolik 2.0 Nolik 2.0 61121 64
64
Klub programmirovaniya i robototehniki "ELEKTRON", g. Krasnodar Russian Federation , Краснодарский край, г. Краснодар Galimov Artur Salmanovich,
Garafutdinov Maksim Denisovich,
Lysogorya Gleb Vladimirovich
8 Tehnari Bolshoy arkticheskiy logisticheskiy centr 61193 61
61
MOU MURMAShINSKAYa SOSh N 1 Russian Federation , Мурманская обл., Кольский р-н, пгт Мурмаши Basova Yuliya Yurevna,
Tetenkina Anna Vladimirovna,
Osipov Grigoriy Ilich,
Lukyanova Taisiya Timofeevna
9 Gigobotiki "Chudo - pekarnya, sohranyaya tradicii ot proshlogo k budushchemu" 61025 60
60
GAU DO Bryanskoy oblasti "DT "Kvantorium"" Russian Federation , Брянская обл., г. Брянск Markina Ekaterina Vasilevna,
Shnayder Lev Nikolaevich,
Tereshchenko Mihail Dmitrievich
9 Gulyaka Gulyaka 61231 60
60
MOU licey no1 Russian Federation , Ярославская обл., Тутаевский р-н, г. Тутаев Andreeva Marina Anatolevna,
Smirnova Olga Vladimirovna,
Stolbov Matvey Ivanovich,
Shvaryov Stanislav Andreevich
10 Mastera ceha Mastera ceha 61010 59
59
MOU "SOSh no23" g. Kopeysk Russian Federation , Челябинская обл., г. Копейск Iovleva Tatyana Vladimirovna,
Shibaev Vladimir Evgenevich,
Hamzin Pavel Vitalevich
11 RoboSova RoboSova 60866 58
58
NOChU DO "Akademiya kompyuternoy grafiki" Russian Federation , Чувашская Республика - Чувашия, г. Чебоксары Andreeva Irina Anatolevna,
Andreeva Olga Sergeevna,
Vasilev Elisey Sergeevich


EPS-6221 : Детское судейство

Place Bid name Robots ID Try  1 Best Try Organization Team (participants)
1 Gulyaka Gulyaka 61231 292
292
MOU licey no1 Russian Federation , Ярославская обл., Тутаевский р-н, г. Тутаев Andreeva Marina Anatolevna,
Smirnova Olga Vladimirovna,
Stolbov Matvey Ivanovich,
Shvaryov Stanislav Andreevich
2 Spasateli v. Fire Spasateli v. Fire 60903 280
280
GBOU SOSh no255 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Yarmolinskiy Leonid Markovich,
Goncharov Maksim Feliksovich,
Yudin Semyon Viktorovich,
Veryaskin Ivan Petrovich
3 RoboSova RoboSova 60866 266
266
NOChU DO "Akademiya kompyuternoy grafiki" Russian Federation , Чувашская Республика - Чувашия, г. Чебоксары Andreeva Irina Anatolevna,
Andreeva Olga Sergeevna,
Vasilev Elisey Sergeevich
4 Robots Science Robots Science 61417 262
262
klub robototehniki i programmirovaniya RoboSportClub Russian Federation , Челябинская обл., г. Челябинск Savinkov Dmitriy Vladimirovich,
Sadchikov Artyom Yaroslavovich,
Skorynin Ivan Pavlovich
5 Kursorik Kursorik 61176 258
258
GAPOU TO <> Russian Federation , Тюменская обл., г. Тюмень Uchebnyy centr Kursor Russian Federation , Тюменская обл., Тюменский р-н, Горьковка с Litus Larisa Stanislavovna,
Zhizhileva Olga Nikolaevna,
Teplouhov Mark Yurevich,
Ivashchenko Matvey Dmitrievich
6 Zelenaya Liniya Zelenaya Liniya 60963 248
248
CMIT "Progress" g. Penza Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза Kochmarev Mihail Nikolaevich,
Shahmanov Mihail Maksimovich,
Mikulyak Sofya Arturovna,
Shibitov Konstantin Andreevich
7 Eger Eger 61907 246
246
CMIT "Progress" g. Penza Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза Kochmarev Mihail Nikolaevich,
Kuramshina Galiya Kasimovna,
Anisimov Gleb Andreevich,
Burceva Ekaterina Ilinichna,
Cheh Ilya Kirillovich
8 Robot-ekolog. Versiya: pochva. Robot-ekolog. Versiya: pochva. 60972 240
240
MBOU IEGL "Shkola-30" Russian Federation , Респ Удмуртская, г. Ижевск ANO CPIT "Otkrytaya auditoriya" Russian Federation , Респ Удмуртская, г. Ижевск Natalya Kuznecova Aleksandrovna,
Goldenberg Mariya Igorevna,
Oliviya Kuznecova Aleksandrovna,
Skutin Mihail Yakovlevich
9 Gigobotiki "Chudo - pekarnya, sohranyaya tradicii ot proshlogo k budushchemu" 61025 236
236
GAU DO Bryanskoy oblasti "DT "Kvantorium"" Russian Federation , Брянская обл., г. Брянск Markina Ekaterina Vasilevna,
Shnayder Lev Nikolaevich,
Tereshchenko Mihail Dmitrievich
10 Super_mastera_kms (Robotizirovannyy kompleks dostavki posylok) Super_mastera_kms (Robotizirovannyy kompleks dostavki posylok) 61561 226
226
ShKOLA-INTERNAT no30 OAO "RZhD" Russian Federation , Хабаровский край, г. Комсомольск-на-Амуре Eliseeva Ekaterina Vladimirovna,
Eliseev Leonid Maksimovich,
Chernyaev Dmitriy Sergeevich,
Mihaylov Maksim Vladislavovich
11 Mastera ceha Mastera ceha 61010 206
206
MOU "SOSh no23" g. Kopeysk Russian Federation , Челябинская обл., г. Копейск Iovleva Tatyana Vladimirovna,
Shibaev Vladimir Evgenevich,
Hamzin Pavel Vitalevich
12 Tehnari Bolshoy arkticheskiy logisticheskiy centr 61193 202
202
MOU MURMAShINSKAYa SOSh N 1 Russian Federation , Мурманская обл., Кольский р-н, пгт Мурмаши Basova Yuliya Yurevna,
Tetenkina Anna Vladimirovna,
Osipov Grigoriy Ilich,
Lukyanova Taisiya Timofeevna
13 Nolik 2.0 Nolik 2.0 61121 200
200
Klub programmirovaniya i robototehniki "ELEKTRON", g. Krasnodar Russian Federation , Краснодарский край, г. Краснодар Galimov Artur Salmanovich,
Garafutdinov Maksim Denisovich,
Lysogorya Gleb Vladimirovich
14 Moydodyr Moydodyr 61440 194
194
SP "Gimnaziya im. A.D. Petrova" MBOU "Centr obrazovaniya Opocheckogo rayona" Russian Federation , Псковская обл., Опочецкий р-н, г. Опочка Petrova Vitalina Mihaylovna,
Mamedov Egor Evgenevich,
Fyodorova Yuliya Ruslanovna,
Leonova Anastasiya Vadimovna


EPS-6222 : Итог

Place Bid name Robots ID Try  1 Best Try Organization Team (participants)
1 Robots Science Robots Science 61417 85
85
klub robototehniki i programmirovaniya RoboSportClub Russian Federation , Челябинская обл., г. Челябинск Savinkov Dmitriy Vladimirovich,
Sadchikov Artyom Yaroslavovich,
Skorynin Ivan Pavlovich
2 Zelenaya Liniya Zelenaya Liniya 60963 105
105
CMIT "Progress" g. Penza Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза Kochmarev Mihail Nikolaevich,
Shahmanov Mihail Maksimovich,
Mikulyak Sofya Arturovna,
Shibitov Konstantin Andreevich
3 Spasateli v. Fire Spasateli v. Fire 60903 115
115
GBOU SOSh no255 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Yarmolinskiy Leonid Markovich,
Goncharov Maksim Feliksovich,
Yudin Semyon Viktorovich,
Veryaskin Ivan Petrovich
4 Eger Eger 61907 215
215
CMIT "Progress" g. Penza Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза Kochmarev Mihail Nikolaevich,
Kuramshina Galiya Kasimovna,
Anisimov Gleb Andreevich,
Burceva Ekaterina Ilinichna,
Cheh Ilya Kirillovich
5 Robot-ekolog. Versiya: pochva. Robot-ekolog. Versiya: pochva. 60972 240
240
MBOU IEGL "Shkola-30" Russian Federation , Респ Удмуртская, г. Ижевск ANO CPIT "Otkrytaya auditoriya" Russian Federation , Респ Удмуртская, г. Ижевск Natalya Kuznecova Aleksandrovna,
Goldenberg Mariya Igorevna,
Oliviya Kuznecova Aleksandrovna,
Skutin Mihail Yakovlevich
5 Super_mastera_kms (Robotizirovannyy kompleks dostavki posylok) Super_mastera_kms (Robotizirovannyy kompleks dostavki posylok) 61561 240
240
ShKOLA-INTERNAT no30 OAO "RZhD" Russian Federation , Хабаровский край, г. Комсомольск-на-Амуре Eliseeva Ekaterina Vladimirovna,
Eliseev Leonid Maksimovich,
Chernyaev Dmitriy Sergeevich,
Mihaylov Maksim Vladislavovich
6 Kursorik Kursorik 61176 265
265
GAPOU TO <> Russian Federation , Тюменская обл., г. Тюмень Uchebnyy centr Kursor Russian Federation , Тюменская обл., Тюменский р-н, Горьковка с Litus Larisa Stanislavovna,
Zhizhileva Olga Nikolaevna,
Teplouhov Mark Yurevich,
Ivashchenko Matvey Dmitrievich
7 Gulyaka Gulyaka 61231 355
355
MOU licey no1 Russian Federation , Ярославская обл., Тутаевский р-н, г. Тутаев Andreeva Marina Anatolevna,
Smirnova Olga Vladimirovna,
Stolbov Matvey Ivanovich,
Shvaryov Stanislav Andreevich
8 Moydodyr Moydodyr 61440 390
390
SP "Gimnaziya im. A.D. Petrova" MBOU "Centr obrazovaniya Opocheckogo rayona" Russian Federation , Псковская обл., Опочецкий р-н, г. Опочка Petrova Vitalina Mihaylovna,
Mamedov Egor Evgenevich,
Fyodorova Yuliya Ruslanovna,
Leonova Anastasiya Vadimovna
9 Nolik 2.0 Nolik 2.0 61121 410
410
Klub programmirovaniya i robototehniki "ELEKTRON", g. Krasnodar Russian Federation , Краснодарский край, г. Краснодар Galimov Artur Salmanovich,
Garafutdinov Maksim Denisovich,
Lysogorya Gleb Vladimirovich
10 RoboSova RoboSova 60866 415
415
NOChU DO "Akademiya kompyuternoy grafiki" Russian Federation , Чувашская Республика - Чувашия, г. Чебоксары Andreeva Irina Anatolevna,
Andreeva Olga Sergeevna,
Vasilev Elisey Sergeevich
11 Gigobotiki "Chudo - pekarnya, sohranyaya tradicii ot proshlogo k budushchemu" 61025 440
440
GAU DO Bryanskoy oblasti "DT "Kvantorium"" Russian Federation , Брянская обл., г. Брянск Markina Ekaterina Vasilevna,
Shnayder Lev Nikolaevich,
Tereshchenko Mihail Dmitrievich
12 Tehnari Bolshoy arkticheskiy logisticheskiy centr 61193 450
450
MOU MURMAShINSKAYa SOSh N 1 Russian Federation , Мурманская обл., Кольский р-н, пгт Мурмаши Basova Yuliya Yurevna,
Tetenkina Anna Vladimirovna,
Osipov Grigoriy Ilich,
Lukyanova Taisiya Timofeevna
13 Mastera ceha Mastera ceha 61010 460
460
MOU "SOSh no23" g. Kopeysk Russian Federation , Челябинская обл., г. Копейск Iovleva Tatyana Vladimirovna,
Shibaev Vladimir Evgenevich,
Hamzin Pavel Vitalevich