RoboFinist 2018





Humanoid Sprint

EPS-1812 : Основной

Place Bid name Robots ID Try  1 Try  2 Try  3 Try  4 Best Try Organization Team (participants)
1 RoboRUNNER RoboRUNNER 0521 1901
0:18.00
350
0:10.40
2000
0:07.15
2000
0:06.03
2000
0:06.03
МАОУ "Земская гимназия" Russian Federation , Московская обл., г. Балашиха Klimakov Vladimir Konstantinovich,
Astafev Viktor Maksimovich,
Municin Fyodor Vitalevich
2 Ziam Ziam 1098 2000
0:11.53
2000
0:06.84
2000
0:06.71
2000
0:06.71
ГАОУ ДПО ВО «Владимирский институт развития образования имени Л.И. Новиковой» Russian Federation , Владимирская обл., г. Владимир Zaycev Yuriy Pavlovich,
Kudryashova Darya Alekseevna,
Davydova Yana Konstantinovna
3 DucKk DucKk 0988 720
0:43.28
1700
0:08.46
2000
0:07.09
2000
0:08.25
2000
0:07.09
ГАОУ ДПО ВО «Владимирский институт развития образования имени Л.И. Новиковой» Russian Federation , Владимирская обл., г. Владимир Zaycev Yuriy Pavlovich,
Balaban Veronika Vadimovna,
Antipina Anna Vladimirovna
4 BABY KILLER BABY KILLER 0997 1170
0:18.00
1710
0:10.37
1420
0:10.78
2000
0:07.43
2000
0:07.43
Сфера знаний Russian Federation , Челябинская обл., г. Челябинск Granatov Mihail Georgievich,
Makarov Mihail Andreevich,
Makarova Anfisa Andreevna
5 FMS-UTD FMS-UTD 0548 2000
0:11.46
720
0:11.78
2000
0:10.50
1270
0:12.68
2000
0:10.50
ГАОУ ТО "ФМШ" Russian Federation , Тюменская обл., г. Тюмень Kuznecov Dmitriy Valerevich,
Zhdanko Gleb Alekseevich,
Dyakov Vladislav Denisovich
6 ZVEZDA ZVEZDA 0807 1650
1:36.43
700
1:28.00
420
0:24.34
320
0:34.50
1650
1:36.43
МАУ ДО "Станция юных техников" г. Новоурасльск Russian Federation , Свердловская обл., г. Новоуральск Kalinina Olga Anatolevna,
Panteleev Timofey Alekseevich
7 Photon Photon 1629 дискв.дискв.1310
1:02.81
250
0:19.40
1310
1:02.81
ФГБОУ ВО "Томский государственный университет систем управления и радиоэлектроники" Russian Federation , Томская обл., г. Томск Shandarov Evgeniy Stanislavovich,
Shabalin Ilya Dmitrievich,
Prokazina Irina Yurevna,
Sogomonyanc Alina Aleksandrovna
8 Androychik Androychik 1674 920
0:34.96
420
0:17.53
180
1:03.28
100
0:02.01
920
0:34.96
МАОУ СОШ №22 «Детский технопарк «Кванториум» Russian Federation , Тамбовская обл., г. Тамбов Baraeva Darya,
Kotov Maksim Sergeevich,
Brusnikin Egor Andreevich
9 Jager jager 1457 дискв.430
0:08.59
720
0:08.31
840
0:05.62
840
0:05.62
ГБОУ Президентский ФМЛ №239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Alekseev Andrey Aleksandrovich,
Rapoport Kirill Dmitrievich,
Denisov Dmitriy Aleksandrovich
Avrora. Avrora. 0109 ГАОУ ДПО ВО «Владимирский институт развития образования имени Л.И. Новиковой» Russian Federation , Владимирская обл., г. Владимир Zaycev Yuriy Pavlovich,
Smirnova Natalya Vladimirovna,
Cherenkova Anastasiya Viktorovna