RoboFinist 2018





Stepping robots marathon

EPS-1819 : Основной

Place Bid name Robots ID Try  1 Try  2 Try  3 Best Try Organization Team (participants)
1 Overlord 3 Overlord 3 0696 дискв.дискв.0:45.90
0:45.90
ФГБОУ ВПО "Астраханский государственный университет" Russian Federation , Астраханская обл., г. Астрахань Ilmenskiy Mihail Aleksandrovich,
Kolesnikov Ivan Vladimirovich
2 ShTURMOVIK LUNTIK ShTURMOVIK LUNTIK 0052 0:53.78
0:50.71
0:55.10
0:50.71
ГБОУ ЦДЮТТ Колпинского района Russian Federation , г. Санкт-Петербург, г. Колпино Loginov Andrey Anatolevich,
Sharipov Timur Bahtiyorovich
3 Chyornyy shturmovik Chyornyy shturmovik 0735 0:58.96
0:54.16
0:53.00
0:53.00
ГБОУ ЦДЮТТ Колпинского района Russian Federation , г. Санкт-Петербург, г. Колпино Loginov Andrey Anatolevich,
Grigorev Artyom Anatolevich,
Zuev Egor Konstantinovich
4 Ono hodit Ono hodit 1652 0:57.26
дискв.0:59.65
0:57.26
ГБОУ Президентский ФМЛ №239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Romanko Pavel Nikolaevich,
Orlov Mihail Sergeevich
5 Tyomnyy legion Tyomnyy legion 1035 дискв.1:23.29
1:07.59
1:07.59
ГБОУ ЦДЮТТ Колпинского района Russian Federation , г. Санкт-Петербург, г. Колпино Loginov Andrey Anatolevich,
Sedov Dmitriy Aleksandrovich,
Komarov Andrey Andreevich
6 Interstellar Interstellar 0868 1:08.86
дискв. 1:08.86
МБОУ "Новинская школа" Russian Federation , Нижегородская обл., Богородский р-н, п Новинки МБУ ДО ДДТ им. В.П.Чкалова Russian Federation , Нижегородская обл., г. Нижний Новгород Epifanov Nikolay Aleksandrovich,
Kvartalova Tatyana Fedorovna,
Gucu Vasiliy Alekseevich,
Semenova Aleksandra Sergeevna,
Gololobov Ivan Andreevich
7 Seryy yastreb Seryy yastreb 0725 1:40.78
1:25.84
1:09.40
1:09.40
ФГКОУ "Санкт-Петербургский кадетский военный корпус МО РФ" Russian Federation , г. Санкт-Петербург Kozlov Andrey Vladimirovich,
Sverdlin Nikolay Vitalevich,
Golovkin Timofey Vladimirovich
8 crabbiko crabbiko 0256 дискв.1:26.86
дискв. 1:26.86
ЦМИТ Полицент / ГБПОУ 1-й МОК Russian Federation , г. Москва Kondratev Yaroslav Aleksandrovich,
Troickiy Roman Maksimovich
9 Pushinka Pushinka 1077 1:50.29
2:09.32
дискв. 1:50.29
ГБОУ ЦДЮТТ Колпинского района Russian Federation , г. Санкт-Петербург, г. Колпино Naumenko Andrey Valeryanovich,
Gorelov Andrey Mihaylovich
10 1+1 1+1 0130 2:05.63
2:22.05
2:05.63
МОУ - Гимназия №2 г.Раменское Russian Federation , Московская обл., Раменский р-н, г. Раменское Baranova Nadezhda Sergeevna,
Pisareva Sofya Sergeevna,
Safonova Elizaveta Alekseevna
11 Deviant Deviant 0971 2:06.23
дискв. 2:06.23
МБУ ДО СТТ Russian Federation , Ямало-Ненецкий АО, г. Губкинский Litvinova Svetlana Vasilevna,
Vyhristyuk Mihail Sergeevich
12 Lego-mozg Lego-mozg 0020 дискв.3:20.75
3:20.75
ГБУ ДО ДДТ "НА 9-ОЙ ЛИНИИ" Russian Federation , г. Санкт-Петербург Lahmenev Aleksey Sergeevich,
Ilin Aleksandr Alekseevich
13 Ant-bot Ant-bot 0105 дискв.дискв.3:42.44
3:42.44
ROBOKUB Russian Federation , Ленинградская обл., Всеволожский р-н, г. Всеволожск Bukshin Sergey Vladimirovich,
Tarakanov Timofey Nikolaevich
Robokub-1 Robokub-1 0938 дискв.дискв. ООО "Робокуб" Russian Federation , Краснодарский край, г. Краснодар ROBOKUB Russian Federation , Ленинградская обл., Всеволожский р-н, г. Всеволожск Sarzhan Sergey Sergeevich,
Zubrickiy Egor Olegovich,
Guziekov Kaplan Rustamovich
Arahnofoby Arahnofoby 1136 дискв.дискв.дискв. МБУ ДО ДДТ г. Ворсма Russian Federation , Нижегородская обл., Павловский р-н, г. Ворсма Epifanov Nikolay Aleksandrovich,
Ionov Aleksandr Anatolevich,
Shevarov Pavel Alekseevich,
Golubev Roman Aleksandrovich