RoboFinist 2018





RoboCup Rescue Line

EPS-1825 : Основной

Place Bid name Robots ID Try  1 Try  2 Try  3 Try  4 Best Try Organization Team (participants)
1 SKULL. SKULL. 0847 175
8:00.00
532
7:51.06
130
5:14.00
837
0:00.00
837
0:00.00
ГБОУ Президентский ФМЛ №239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Manomenov Andrey Aleksandrovich,
Manomenov Ivan Andreevich,
Zaharenko Kirill Eduardovich
2 RoboOtocac RoboOtocac 1042 315
8:00.00
380
6:47.75
65
6:07.00
760
0:00.00
760
0:00.00
Hrvatski robotički savez Croatia , Zagreb Naprta Igor,
Bicanic Mihovil,
Oreskovic Marija,
Kolak David
3 BoDo CRO team BoDo CRO team 0549 265
7:02.00
245
8:00.00
225
8:00.00
735
0:00.00
735
0:00.00
Kolaric Ivica,
Patcev Borut,
Anticic Domagoj
4 Polar Bear Polar Bear 0106 575
6:19.47
0
8:00.00
55
0:00.00
630
0:00.00
630
0:00.00
МБОУ "Лицей №17" Russian Federation , Архангельская обл., г. Северодвинск Repin Vladislav Yurevich,
Kirilenko Anna Aleksandrovna,
Repin Arseniy Vladislavovich,
Kirilenko Elisey Andreevich
5 Lovrak RescueBot Lovrak RescueBot 0534 173
8:00.00
170
8:00.00
245
8:00.00
588
0:00.00
588
0:00.00
Pongrac Darko,
Hrnjic Jelka,
Pongrac David,
Klaric Gregor
6 FTK-Volgodonsk-8 FTK-Volgodonsk-8 0075 160
5:33.82
20
5:08.00
220
8:00.00
400
0:00.00
400
0:00.00
МБУДО "Станция юных техников" г. Волгодонска Russian Federation , Ростовская обл., г. Волгодонск Bilchenko Aleksandr Konstantinovich,
Simakov Mihail Alekseevich,
Kovalskiy Kirill Nikolaevich
7 Blender707 Blender707 0008 100
8:00.00
115
3:01.09
161
3:27.00
376
0:00.00
376
0:00.00
ГБУ ДО ДТДиМ «Молодежный творческий Форум Китеж плюс» Russian Federation , г. Санкт-Петербург Titova Natalya Viktorovna,
Gaynutdinov Marat Rinatovich
8 Marvin Marvin 1030 160
5:36.00
89
6:57.84
35
4:10.00
284
0:00.00
284
0:00.00
ГБОУ Президентский ФМЛ №239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Muretova Mariya Evgenevna,
Konanyhina Antonina Aleksandrovna,
Chamkina Aleksandra Aleksandrovna
9 Grechka-5 Grechka-5 0239 25
6:45.67
75
7:26.00
80
3:34.00
180
0:00.00
180
0:00.00
ГБУ ДО ДДЮТ Фрунзенского района Russian Federation , г. Санкт-Петербург Sementinov Evgeniy Vladimirovich,
Shelyagov Aleksey Sergeevich,
Semyonov Artyom Vladimirovich
10 Zhestkiy Mstitel Zhestkiy Mstitel 1308 100
4:52.33
50
4:52.33
7
8:00.00
157
0:00.00
157
0:00.00
ГБУ ДО ДТДиМ «Молодежный творческий Форум Китеж плюс» Russian Federation , г. Санкт-Петербург Titova Natalya Viktorovna,
Anuhin Vladimir Kirillovich
11 Vatreni CRO team Vatreni CRO team 0547 5
8:00.00
0
3:01.00
39
2:40.00
44
0:00.00
44
0:00.00
Hrnjic Jelka,
Kolaric Luka,
Viskovic Antun
12 HelloWorld HelloWorld 0309 5
1:50.34
20
5:31.00
5
2:16.67
30
0:00.00
30
0:00.00
ГБУ ДО ДДЮТ Фрунзенского района Russian Federation , г. Санкт-Петербург Sementinov Evgeniy Vladimirovich,
Popov Daniil Igorevich,
Gorbulya Danil Eduardovich
dwarf_ dwarf_ 1377 ГБОУ Президентский ФМЛ №239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Koneva Kseniya Borisovna,
Usolcev Mihail
Lucky Seekers Lucky Seekers 1395 Hasanshina Nafisa Zakievna,
Azizov Mir Ali Azizovich,
Karpuhin Egor Andreevich