logo




RTC Cup: Extremal

EPS-1834 : Стартовый

Place Bid name Robots ID Try  1 Best Try Organization Team (participants)
1 REAPER-3M REAPER-3M 0207 1
2130
0:00.00
1
2130
0:00.00
Hachatryan Robert Manvelovich,
Hachatryan Georgiy Robertovich
2 Minotavr Minotavr 0334 1
2065
0:00.00
1
2065
0:00.00
GBOU Prezidentskiy FML no239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Romanko Pavel Nikolaevich,
Baklanov Bogdan
3 ALST ALST 0623 1
1655
0:00.00
1
1655
0:00.00
GAOU TO "FMSh" Russian Federation , Тюменская обл., г. Тюмень Kozlovich Ivan Alekseevich,
Ageev Anatoliy Alekseevich,
Kadolov Zahar Valerevich,
Shilin Dmitriy Aleksandrovich
4 Thunderbolt Thunderbolt 0230 1
1340
0:00.00
1
1340
0:00.00
GBPOU "Zapadnyy kompleks nepreryvnogo obrazovaniya" Russian Federation , г. Москва Kalimeeva Elena Gennadevna,
Armanova Mariya Viktorovna,
Kalimeev Aleksandr Pavlovich,
Popovich Aleksandr Leonidovich
5 NoSpace 2.0 NoSpace 2.0 0243 1
1285
0:00.00
1
1285
0:00.00
GBOU licey no150 Russian Federation , г. Санкт-Петербург CNII RTK Russian Federation , г. Санкт-Петербург Alekseev Maksim Valerevich,
Ermolaev Oleg Valentinovich
6 Kombain Kombain 0485 1
1205
0:00.00
1
1205
0:00.00
GAPOU TO <> Russian Federation , Тюменская обл., г. Тюмень Shvecov Evgeniy Vladimirovich,
Zarembo Evgeniy,
Chelobanov Matvey Antonovich
7 SferaBot SferaBot 0584 1
1075
0:00.00
1
1075
0:00.00
GAOU TO "FMSh" Russian Federation , Тюменская обл., г. Тюмень ANO TONTESh "Sfera" Russian Federation , Тюменская обл., г. Тюмень Shaposhnikova Irina Arkadevna,
Turkov Mark Valerievich
8 ShootingStar ShootingStar 0244 1
1010
0:00.00
1
1010
0:00.00
GBPOU "Zapadnyy kompleks nepreryvnogo obrazovaniya" Russian Federation , г. Москва Kalimeeva Elena Gennadevna,
Armanova Mariya Viktorovna,
Kalimeev Maksim Pavlovich,
Shamshin Pavel Sergeevich
9 Napryazhenie Napryazhenie 0267 1
995
0:00.00
1
995
0:00.00
NP "RPC" Russian Federation , Самарская обл., г. Самара Mezencev Dmitriy Aleksandrovich,
Shishkin Yaroslav Andreevich
10 Lunohod K-lab Lunohod K-lab 0373 1
845
0:00.00
1
845
0:00.00
Puzanovskiy Kirill Vyacheslavovich,
Tomaev Ivan Ilich,
Lyashenko Andrey Andreevich
11 KEKS-3 KEKS-3 0672 1
815
0:00.00
1
815
0:00.00
Viktorov Viktor Yurevich,
Viktorov Boris Viktorovich
12 Ferrostuck Ferrostuck 0279 1
575
0:00.00
1
575
0:00.00
GBOU Prezidentskiy FML no239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Romanko Pavel Nikolaevich,
Egorkin Kirill Sergeevich
13 Bastion Bastion 0407 1
565
0:00.00
1
565
0:00.00
GBOU Prezidentskiy FML no239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Romanko Pavel Nikolaevich,
Sviridov Andrey Alekseevich,
Kindeev Nikita Sergeevich,
Orlov Sergey Evgenevich
14 Gefest Gefest 0227 1
475
0:00.00
1
475
0:00.00
GBOU licey no150 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Polyakov Vladimir Aleksandrovich,
Polyakov Aleksandr Vladimirovich
15 Kadet BRDM Kadet BRDM 0719 1
315
0:00.00
1
315
0:00.00
FGKOU "Sankt-Peterburgskiy kadetskiy voennyy korpus MO RF" Russian Federation , г. Санкт-Петербург Kozlov Andrey Vladimirovich,
Serbin Dmitriy Dmitrievich,
Shulakov Denis Yurevich
16 RK800 RK800 0370 1
310
0:00.00
1
310
0:00.00
MOU DOD CNTT Russian Federation , Респ Крым, г. Джанкой Rapyan Albert Sergeevich,
Karas Daniil Albertovich,
Kopeyka Nikita Aleksandrovich
17 ShiD.LIOM ShiD.LIOM 0293 0
610
0:00.00
0
610
0:00.00
MBOU Licey no 22 "Nadezhda Sibiri" Russian Federation , Новосибирская обл., г. Новосибирск MAOU "Licey no 176" Russian Federation , Новосибирская обл., г. Новосибирск Popova Darya Aleksandrovna,
Danilin Viktor Sergeevich,
Shelest Timofey Dmitrievich
18 Vladimirec 3.0 Vladimirec 3.0 0927 0
480
0:00.00
0
480
0:00.00
GAOU DPO VO <> Russian Federation , Владимирская обл., г. Владимир Ponomarev Valentin Gennadevich,
Ponomarev Artemiy Valentinovich,
Markov Igor Sergeevich
19 RoboBot RoboBot 1326 0
335
0:00.00
0
335
0:00.00
GOAOU "Centr podderzhki odarennyh detey "Strategiya" Russian Federation , Липецкая обл., г. Липецк Zalesnyy Ilya Evgenevich,
Lazarenko Dmitriy Nikolaevich,
Larin Semen Evgenevich
20 Sherp Sherp 1252 0
60
0:00.00
0
60
0:00.00
CMIT Policent / GBPOU 1-y MOK Russian Federation , г. Москва Kondratev Yaroslav Aleksandrovich,
Safronov Aleksandr Evgenevich,
Bershak Vasiliy Igorevich
21 Astounding-1 Astounding-1 0398 0
0
0:00.00
0
0
0:00.00
FGBOU VPO "Kubanskiy gosudarstvennyy universitet" Russian Federation , Краснодарский край, г. Краснодар Puzanovskiy Kirill Vyacheslavovich,
Gudakov Anton Pavlovich
21 namlenpisAt namlenpisAt 1112 0
0
0:00.00
0
0
0:00.00
MOU SOSh no12 s UIOP Russian Federation , Московская обл., г. Орехово-Зуево Kozlova Kseniya Vasilevna,
Seleznev Pavel Mihaylovich,
Kuzov Maksim Yurevich,
Mishkin Danila Vladislavovich
21 Leonardo_2 Leonardo_2 0389 0
0
0:00.00
0
0
0:00.00
MBU DO <> Kingiseppskogo rayona Russian Federation , Ленинградская обл., Кингисеппский р-н, г. Ивангород Kazakova Lyubov Aleksandrovna,
Berezhkov Andrey,
Sabancev Kirill

EPS-2001 : Финальный

Place Bid name Robots ID Try  1 Try  2 Best Try Organization Team (participants)
1 REAPER-3M REAPER-3M 0207 1
3080
0:00.00
1
2310
0:00.00
1
3080
0:00.00
Hachatryan Robert Manvelovich,
Hachatryan Georgiy Robertovich
2 Thunderbolt Thunderbolt 0230 1
2920
0:00.00
1
635
0:00.00
1
2920
0:00.00
GBPOU "Zapadnyy kompleks nepreryvnogo obrazovaniya" Russian Federation , г. Москва Kalimeeva Elena Gennadevna,
Armanova Mariya Viktorovna,
Kalimeev Aleksandr Pavlovich,
Popovich Aleksandr Leonidovich
3 ALST ALST 0623 1
2525
0:00.00
1
2535
0:00.00
1
2535
0:00.00
GAOU TO "FMSh" Russian Federation , Тюменская обл., г. Тюмень Kozlovich Ivan Alekseevich,
Ageev Anatoliy Alekseevich,
Kadolov Zahar Valerevich,
Shilin Dmitriy Aleksandrovich
4 NoSpace 2.0 NoSpace 2.0 0243 1
1085
0:00.00
1
1530
0:00.00
1
1530
0:00.00
GBOU licey no150 Russian Federation , г. Санкт-Петербург CNII RTK Russian Federation , г. Санкт-Петербург Alekseev Maksim Valerevich,
Ermolaev Oleg Valentinovich
5 Minotavr Minotavr 0334 1
1285
0:00.00
1
1310
0:00.00
1
1310
0:00.00
GBOU Prezidentskiy FML no239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Romanko Pavel Nikolaevich,
Baklanov Bogdan
6 Kombain Kombain 0485 1
850
0:00.00
0
10
0:00.00
1
850
0:00.00
GAPOU TO <> Russian Federation , Тюменская обл., г. Тюмень Shvecov Evgeniy Vladimirovich,
Zarembo Evgeniy,
Chelobanov Matvey Antonovich