logo




The Journey: High

EPS-1810 : Основной

Place Bid name Robots ID Try  1 Try  2 Try  3 Try  4 Best Try Organization Team (participants)
1 Shkola 112- palma Shkola 112- palma 1582 120
5:00.00
80
3:25.00
240
4:05.00
280
3:22.75
280
3:22.75
MBOUSOSh no112 Russian Federation , Новосибирская обл., г. Новосибирск Troyak Olesya Sergeevna,
Belokozova Darya Aleksandrovna,
Trofimov Aleksandr Sergeevich
2 RobRazvitie RobRazvitie 1011 160
5:00.00
250
3:35.00
160
5:00.00
200
5:00.00
250
3:35.00
MBOU LICEY "TEHNIChESKIY" G.O. SAMARA Russian Federation , Самарская обл., г. Самара Bobrov Aleksey Aleksandrovich,
Plotnikov Roman Sergeevich,
Gruzincev Egor Alekseevich
3 LEV LEV 0029 200
4:26.00
200
5:00.00
200
4:16.31
155
5:00.00
200
4:16.31
MOU - Gimnaziya no2 g.Ramenskoe Russian Federation , Московская обл., Раменский р-н, г. Раменское Kozlov Aleksey Nikolaevich,
Baranova Nadezhda Sergeevna,
Kozlov Lev Alekseevich
4 CIGIL CIGIL 0486 65
3:16.00
80
5:00.00
120
4:33.87
195
3:00.00
195
3:00.00
GAPOU TO <> Russian Federation , Тюменская обл., г. Тюмень Shvecov Evgeniy Vladimirovich,
Mihaylov Ivan Konstantinovich,
Rodnaev Artyom Aleksandrovich
5 Galileo Galileo 0594 120
5:00.00
190
5:00.00
40
3:49.00
5
3:29.28
190
5:00.00
MBU DO CVR " Istoki " Russian Federation , обл. Челябинская, Челябинск Город MBOU gimnaziya no 1 g. Chelyabinska Russian Federation , Челябинская обл., г. Челябинск Ermakova Irina Vasilevna,
Sigidova Lyudmila Vladimirovna,
Sigidov Andrey Vladimirovich,
Fayzrahmanov Ruslan Haydarovich
6 Borsoffei Borsoffei 0520 145
4:16.00
160
3:53.00
180
3:31.78
120
3:56.00
180
3:31.78
GBUDOPO "Centr razvitiya tvorchestva detey i yunoshestva" Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза Karpunina Anna Sergeevna,
Borisova Sofya Romanovna
7 Burning Burning 1169 155
3:50.00
0
5:00.00
160
4:29.80
180
3:58.00
180
3:58.00
Kuznecova Tamara Anatolevna,
Danilenko Daniil Andreevich,
Isaykin Aleksandr Valentinovich
8 Genezis Genezis 0372 0
3:30.00
100
5:00.00
180
5:00.00
135
4:40.00
180
5:00.00
Kvantorium 63-region Russian Federation , Самарская обл., г. Самара Gorkunov Sergey Vladimirovich,
Leontev Mihail Olegovich,
Rusak Nikita Aleksandrovich
9 MicroBot MicroBot 0613 0
5:00.00
0
5:00.00
40
4:07.00
165
3:24.81
165
3:24.81
MBUDO "Stanciya yunyh tehnikov" g.Gubkin Russian Federation , Белгородская обл., г. Губкин Sokolova Olga Mihaylovna,
Sokolov Dmitriy Ivanovich,
Vahib Timur Ahmadovich
10 BTW BTW 0529 0
5:00.00
95
4:34.00
120
2:46.00
160
3:23.25
160
3:23.25
Liga robotov g. Bryansk Russian Federation , Брянская обл., г. Брянск Goroshko Evgeniy Anatolevich,
Goroshko Egor Evgenevich
11 Gavrik -- dinozavrik Gavrik -- dinozavrik 0314 150
5:00.00
80
5:00.00
80
5:00.00
75
5:00.00
150
5:00.00
CMIT Policent / GBPOU 1-y MOK Russian Federation , г. Москва Kondratev Yaroslav Aleksandrovich,
Makushinskiy Egor Mihaylovich,
Eliseev Yaroslav Aleksandrovich
12 HotWheels HotWheels 0128 65
5:00.00
80
5:00.00
115
5:00.00
145
4:33.00
145
4:33.00
Kuznecova Tamara Anatolevna,
Klimov Pavel Alekseevich,
Banykin Igor Maksimovich
13 DDTNN10 DDTNN10 0120 120
3:48.00
40
5:00.00
130
5:00.00
80
3:29.00
130
5:00.00
Volkova Tatyana Nikolaevna,
Meshkov Egor Dmitrievich,
Levickiy Vladimir Leonidovich
14 B.O.M. B.O.M. 0655 100
5:00.00
20
3:15.00
80
4:40.00
80
4:20.56
100
5:00.00
Liga robotov g. Bryansk Russian Federation , Брянская обл., г. Брянск Goroshko Evgeniy Anatolevich,
Pachkoriya Aleksey Konstantinovich,
Buyval Danila Aleksandrovich
15 Luzhskiy rubezh: Bolshoe puteshestvie Luzhskiy rubezh: Bolshoe puteshestvie 1217 40
5:00.00
20
3:08.00
20
1:29.00
85
2:25.91
85
2:25.91
MAOU DO "Kompyuternyy centr" Russian Federation , Ленинградская обл., Лужский р-н, г. Луга Chistyakov Aleksey Anatolevich,
Averin Andrey Aleksandrovich,
Zhuravlev Ivan Andreevich
16 G - 13 G - 13 1291 40
5:00.00
60
4:49.00
80
5:00.00
40
5:00.00
80
5:00.00
MBOU gimnaziya im. akademika N. G. Basova Russian Federation , Воронежская обл., г. Воронеж Goncharova Marina Alekseevna,
Goncharova Arina Andreevna,
Ravel Kirill Pavlovich,
Demchenko Mariya Konstantinovna
17 53 Parallel. 53 Parallel. 0859 0
5:00.00
40
2:25.00
70
4:14.00
60
3:48.24
70
4:14.00
MBOU "Gimnaziya no53" Russian Federation , Пензенская обл., г. Пенза Alenin Mihail Pavlovich,
Alenin Artem Mihaylovich,
Vilkin Timofey Vladislavovich
18 Shustrik Shustrik 0056 0
5:00.00
60
5:00.00
20
3:45.97
дискв. 60
5:00.00
GBU CDYuTT Kolpinskogo rayona Russian Federation , г. Санкт-Петербург, г. Колпино Naumenko Andrey Valeryanovich,
Podolko Ilya Antonovich
19 Hlopchyki Hlopchyki 0685 10
3:44.00
20
5:00.00
40
3:36.03
35
4:00.00
40
3:36.03
Robox Belarus , Западная Беларусь, Гродно Alekseychik Andrey Edvardovich,
Malyshko Egor Vitalevich,
Byrsan Maksim Andreevich
20 MaLina MaLina 1280 0
5:00.00
35
3:32.00
30
4:02.00
5
3:19.68
35
3:32.00
MBOU licey "Tehniko-ekonomicheskiy" Russian Federation , Краснодарский край, г. Новороссийск Tulina Natalya Viktorovna,
Stepanova Elena Evgenevna,
Stepanov Nikita Grigorevich,
Sapuhina Mariya Sergeevna,
Aksyonov Vladislav Sergeevich,
Guryanova Polina Mihaylovna
21 Liner Liner 0782 0
5:00.00
дискв.дискв.0
2:52.00
0
2:52.00
Popovich Roman Sergeevich,
Nazarov Aleksandr Yurevich,
Semyonov Stepan Alekseevich