RoboFinist 2018





Freestyle category: Elementary

EPS-1838 : Основной

Place Bid name Robots ID Try  1 Try  2 Try  3 Best Try Organization Team (participants)
1 Kirovec_ Kirovec_ 1670 1
1
ГБОУ Президентский ФМЛ №239 Russian Federation , г. Санкт-Петербург Filippov Sergey Aleksandrovich,
Vedenin Daniil Sergeevich,
Oryol Veronika Vladimirovna,
Francuzov Ceren Vitalevich,
Oryol Yaroslava Gennadevna,
Kovalko Dmitriy Gennadevich
2 RUPTOR RUPTOR 0612 2
2
МАУДО "ДПШ им.Н.К. Крупской г. Челябинска" Russian Federation , Челябинская обл., г. Челябинск ГБУ ДО "Дом юношеского технического творчества" Russian Federation , Челябинская обл., г. Челябинск Kazanceva Irina Alekseevna,
Udalov Vitaliy Vladislavovich,
Kudelin Daniil Vyacheslavovich,
Kolinichenko Miron Andreevich,
Rihter Yaroslav Mihaylovich
3 Avtomatizirovannaya avtozapravochnaya stanciya Avtomatizirovannaya avtozapravochnaya stanciya 0624 3
3
МАУ ДО "Станция юных техников" г. Новоурасльск Russian Federation , Свердловская обл., г. Новоуральск Kalinina Olga Anatolevna,
Agapov Kirill Sergeevich,
Obuhov Egor Dmitrievich
4 AgroNEXT AgroNEXT 0100 4
4
ГБУДО "ЦТТиРП- ПоЦАКО" Russian Federation , Нижегородская обл., г. Нижний Новгород Tretyakov Pyotr Alekseevich,
Chuchkova Inga Vyacheslavovna,
Ratnikova Ekaterina Dmitrievna,
Sergina Ekaterina Alekseevna,
Shuleshov Maksim Aleksandrovich,
Shkotov Mihail Maksimovich
5 MouseKeeper - prototip umnoy myshelovki MouseKeeper - prototip umnoy myshelovki 1504 5
5
Студия робототехники РобоОмск Russian Federation , Омская обл., г. Омск Pavlenko Artem Vladimirovich,
Kulikov Evgeniy Egorovich
6 LiS1 LiS1 0073 6
6
МБУ ДО ДДТ им. В.П.Чкалова Russian Federation , Нижегородская обл., г. Нижний Новгород Volkova Tatyana Nikolaevna,
Smyslova Sofiya Vladimirovna,
Trudova Elizaveta Romanovna
7 Sendvich-master Sendvich-master 0518 7
7
Клуб робототехники Let's go Russian Federation , Ярославская обл., г. Ярославль Galaseeva Nataliya Mihaylovna,
Zheglov Artyom Dmitrievich
8 Chelovek-udivitelnyy mehanizm_copy Chelovek-udivitelnyy mehanizm_copy 1074 8
8
МАУДО "ДПШ им.Н.К. Крупской г. Челябинска" Russian Federation , Челябинская обл., г. Челябинск Kelm Natalya Viktorovna,
Kayagin Yaroslav Evgenevich,
Demchenko Georgiy Konstantinovich
9 Muravey Muravey 0367 9
9
Детский центр "Пифаград" Russian Federation , Воронежская обл., г. Воронеж Koryagin Andrey Vladimirovich,
Dmitruk Yuriy Alekseevich,
Kolesnikov Vsevolod Igorevich,
Kashirina Svetlana Vladimirovna
9 Pomoshchniki v nashem dome Pomoshchniki v nashem dome 1301 9
9
ГАУДО МО "МОЦДО "Лапландия" Russian Federation , Мурманская обл., г. Мурманск Patrikeeva Olga Nikolaevna,
Careva Larisa Nikolaevna,
Patrikeev Ivan Nikolaevich,
Gurova Vasilisa Denisovna
10 Moy DOM Moy DOM 0511 11
11
МОУ СОШ №51 Russian Federation , Хабаровский край, г. Комсомольск-на-Амуре Andreeva Marina Yurevna,
Pavlov Vladislav Mihaylovich
11 Issledovateli Issledovateli 0082 12
12
МБУДО "Станция юных техников" г. Волгодонска Russian Federation , Ростовская обл., г. Волгодонск НИЯУ МИФИ Russian Federation , г. Москва Bilchenko Konstantin Dmitrievich,
Ermolaeva Nataliya Vyacheslavovna,
Ermolaev Sergey Grigorevich,
Tomilina Anastasiya Sergeevna
12 Prosto_10 Prosto_10 0435 13
13
МОУ "СОШ №10 им. В.П. Поляничко" Russian Federation , Челябинская обл., г. Магнитогорск Lavrova Kseniya Aleksandrovna,
Shchukin Yaroslav Evgenevich,
Korabelnikov Egor Evgenevich
13 MFU stanok MFU stanok 0247 14
14
Детский центр "Пифаград" Russian Federation , Воронежская обл., г. Воронеж Koryagin Andrey Vladimirovich,
Lesin Arseniy Maksimovich,
Pankov Konstantin Aleksandrovich
Avtomaticheskaya kormushka dlya melkih zhivotnyh Avtomaticheskaya kormushka dlya melkih zhivotnyh 0141 Ресурсный центр развития дополнительного образования РОВЕСНИК Russian Federation , Респ Карелия, г. Петрозаводск Martynova Margarita Anatolevna,
Kirichenko Vladislav Aleksandrovich